Kasy on-line – terminy wprowadzania

Od maja 2019 obowiązuje ustawa nakazująca używanie kas fiskalnych on-line, czyli mających połączenie internetowe z Centralnym Repozytorium Kas. Poniżej garść informacji na ten temat

Kto i kiedy musi zacząć używać nowych kas?

od 1 stycznia 2020:

Przedsiębiorcy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów oraz sprzedający benzynę silnikową, olej napędowy, gaz przeznaczony do napędu silników spalinowych.

od 1 lipca 2020:

Przedsiębiorcy świadczący stale lub sezonowo usługi, związane z wyżywieniem – stacjonarne placówki gastronomiczne oraz usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania oraz zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

od 1 stycznia 2021:

Przedsiębiorcy świadczący usługi: fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, budowlane, w zakresie opieki medycznej świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów oraz prawnicze.

od 1 stycznia 2023:

Wszyscy pozostali podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych.

Od 1 września 2019 znika możliwość zakupu kas fiskalnych najstarszego typu, czyli z papierową kopią.

Ulga na zakup kasy przysługiwać będzie jedynie na kasy on-line. Zakup kas starszego typu już nie pozwala na skorzystanie z ulgi. Z ulgi skorzystają ci podatnicy, którzy po raz pierwszy są zobowiązani do zakupu kasy oraz ci, których do wymiany kasy zmusza ustawa. Tak jak dotychczas ulga wynosi 90% wartości kasy, nie więcej niż 700zł.

Tomasz Smolarek

Doradca Podatkowy numer 14453, księgowy, programista i podróżnik. Twierdzi, że zostało jeszcze tyle fantastycznych miejsc do zobaczenia!

Formularz kontaktowy

  poniedziałek-czwartek

  8:00-18:00

  piątek

  8:00-16:00
  © Copyright 2024 smolarek.biz.pl
  Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Realizacja: senseiagency.pl